sobota, 17 września 2016

A Ty jakie masz powody do bycia dumną mamą? KONKURS Z CANPOL BABIES.

W całym swoim życiu dane jest nam wejść w kilka ról - tych życiowych. Jesteśmy aktorami na scenie, którą stanowi życie. I tak najpierw jesteśmy dzieckiem, córką, uczennicą, studentką, dziewczyną, narzeczoną, żoną a potem mamą i w dalekiej przyszłości być może babcią...

Każda z tych ról jest inna. Początkowo te beztroskie zaczynają być wypychane przez te odpowiedzialne. Bycie mamą to odpowiedzialna sprawa, nie sposób temu zaprzeczyć. Jesteś odpowiedzialna za życie, za zdrowie, za rozwój, za szczęście. Podejmujesz codzienne decyzje zgodne z samą sobą. I są to najlepsze decyzje - bo są Twoje. Jestem mamą. I jestem z tego dumna!

Jestem dumna, że Cię synku urodziłam, ale to TY zrobiłeś mnie mamą.

Jestem dumna gdy moje dziecko budzi się z uśmiechem na twarzy, bo wiem, że jest szczęśliwe, że czuje się bezpiecznie. Zaspokajam każdą jego potrzebę najlepiej jak potrafię, a on odwdzięcza mi się delikatnym uśmiechem, świadomym dotykiem, uściskiem palca, długim spojrzeniem. Obecnością, bezwarunkową miłością.

Jestem dumna, gdy widzę, że nabywa nowe umiejętności. Gdy całodniowy, włożony wysiłek w naukę - mój i Jego - jest kolejnego dnia tak bardzo zauważalny. Gdy zaczyna "mówić", krzyczeć, piszczeć, uśmiechać się, śmiać się, przekręcać z pleców na brzuch i odwrotnie. Cieszy mnie każdy sukces, ze spokojem patrzę na nieudane próby, bo wiem, że sobie poradzi. Jak nie dzisiaj, to jutro. Jestem dumna z tego, że z uporem maniaka próbuje, chce, złości się, że jest taki sprytny i mądry, Jest uparty, taki zdeterminowany, nastawiony na to co chce osiągnąć, taki podobny do mnie.

Czuję się dumna również wtedy, gdy uda mi się z Tobą dogadać :) Bo sam wiesz, że te nasze dialogi nie zawsze są takie proste. Nie chcesz spać, nie chcesz jeść co czasami mnie martwi. Ale zawsze jakoś sobie radzimy. Nie zawsze jest idealne, perfekcyjnie. Ale macierzyństwo to podróż, czasami będziemy jechać pod górkę, czasami z górki.

Jestem dumna z tego, jaką stałam się kobietą. Macierzyństwo totalnie zmieniło mój sposób postrzegania świata i ludzi. Sprawiło, że rzeczy materialne przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Już nigdzie nie gonię, nie spiszę się, nabrałam pokory. Wystarczy mi mój mały świat. Ale mam cel. Jasny, sprecyzowany, taki oczywisty. Wiem, że spędzę każdą chwilę, do końca życia sprawiając byś był szczęśliwy i to będzie również moim szczęściem. Dopiero w momencie gdy na świat przychodzi Twoje dziecko wiesz co to w ogóle znaczy. Niby pojęcie abstrakcyjne, a jednak da się je uchwycić, złapać,,,Patrzę na Ciebie i to Ty jesteś SZCZĘŚCIE. Prawdziwe i nieskończone, takie do końca.

Powodów do bycia dumną mamą jest wiele. Drogie mamy, pamiętajcie, jesteście bezcenne. Każdego dnia robicie tak wiele dla Waszych dzieci. Nigdy, ale to nigdy nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej.

A Ty jakie masz powody do bycia dumną mamą?Serwis canpol babies organizuje konkurs -  klik klik klik  Podziel się nimi i wygraj wspaniałe nagrody! 

Każda z nas jest mamą na medal! 2 komentarze:

  1. Ja jeszcze mama nie jestem, ale uwielbiam dzieci i coraz częściej pojawia się u mnie ta myśl, że byłoby cudownie.
    Czytając Twoją notatkę tylko się w tym utwierdzam, że bycie mamą to coś wyjątkowego. Oczywiście nie jest to sielanka, ale bezwarunkowa miłość zdaje się wynagrodzić wszystko! Pięknie napisałaś! Uściski dla Ciebie i Twojego ślicznego synka!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również jeszcze nią nie jestem, ale czytając Twój post mogę powiedzieć, że Jesteś wspaniałą mamą!;)

    OdpowiedzUsuń