środa, 18 marca 2015

Jeszcze nie mam Alzhaimera.

Czas - był, jest i będzie. Coś odchodzi, przemija, coś nowego przychodzi i z radosną miną wpycha się do naszego życia. Paradoksalny, subtelny, czasami nieuchwytny. Mijają sekundy, minuty, godziny, dni, miesiące, lata. A w środku całego bałaganu my- próbujący nadążyć za wszystkim i ze wszystkim. Bo karuzela nigdy nie przestaje się kręcić. Czas zatacza koło, czasami pojawiają się zdarzenia z przeszłości. Ale czas nas uczy. Uczy jak odbierać po latach doświadczeń obecną rzeczywistość. Wytyka nam bezczelnie błędy, chroni, poniża, zasmuca, rozwija, cieszy. Na wszystko przychodzi w życiu czas. Babcia zawsze mi powtarzała : dzieciaku jeszcze przyjdzie na to czas, nie teraz, za wcześnie. To od nas zależy jak spożytkujemy ten nam dany, bo nie wiemy ile go jeszcze mamy. Jest czas na życie, ale też i na umieranie. Czas nawiązywania nowych przyjaźni i pogodzenie się z odejściem starych. Czas wyzwań, kryzysów, które spotykają nas w ciągu lat naszego życia.  Dużo tych czasów. Czasami skaczemy do góry z radości, znajdujemy się w stanie euforii, fruwamy ponad ziemią za pomocą skrzydeł wyobraźni. Ale jest też ten gorszy - w globalnym znaczeniu - czas głodu, wojen, smrodu, terroru, zamieszek, W tym prywatnym - czas upadków, rozczarowań, rozgoryczenia, samotności i smutku. I przychodzi moment, kiedy te wszystkie zdarzenia układają się w całość, przewartościowujemy swój system myślenia, robimy rachunek sumienia, wyciągamy wnioski i kolejną lekcję od życia. Czas. Czas, Czas....
27 lat. To wiele i niewiele. Wystarczająco dużo by zmądrzeć, nauczyć się panować nad emocjami, cieszyć chwilą i wiedzieć co jest w życiu ważne. I tak mało, że czasami niektóre błędy popełniamy wielokrotnie, uczymy się czegoś każdego dnia, samych siebie, a życie i tak nas zaskakuje. Niejednostajne, nieprzewidywalne, kruche, ulotne. Przeżyjmy dany nam czas najlepiej jak potrafimy. W każdym dniu znajdźmy czas na refleksję, pozwólmy by na naszych mordeczkach pojawił się uśmiech, który znikać będzie rzadko. Tego życzę sobie w dniu moich 27 urodzin ( co miało miejsce 6 dni temu). Mądrości. Mądrości, tej życiowej.

27 rok moich urodzin będzie rokiem niezwykłym - to wiem już dzisiaj. Będzie to czas zmian, podjęcia ważnych, życiowych decyzji. To rok w którym zostanę żoną, stworzę dom dla siebie i bliskich. Może przyniesie mi coś niespodziewanego?

To rok, w którym dalej rozwijam swoją drogę edukacyjną, uczę się nowych rzeczy, poznaję, próbuję, obieram punkt widzenia, rozwijam swoje poglądy.

To rok, który już pokazał na kogo można liczyć, czym jest przyjaźń. Pokazał jak silne mogą być niektóre więzi łączące z innymi ludźmi, które opierają się logice, czasowi, odległości, bo po prostu są sobie przeznaczone.


16 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego ;) no i dobrego roku !

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny wiek, też niedługo mnie czeka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego a co najważniejsze spełnienia marzeń ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, gdy człowiek wraz z wiekiem zwiększa swoją wiedzę na temat siebie samego i świadomie buduje swoje życie :)
  Pozdrawiam i życzę sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego Najlepszego....sama przekonalam sie ze prawdziwa przyjazn przezwyciezy wszelkie kilometry :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oby Twoje wszystkie plany i marzenia się spełniły! Trzymam kciuki :)!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. dobrze napisane 27lat to dużo i mało :) życzę Ci z okazji twoich urodzin, żebyś mogła się przekonywać każdego dnia, że doświadczenie, które już masz przynosi dobre rzeczy, ale zarazem żebyś umiała cieszyć się jak dziecko z nowych aspektów, doceniać nawet drobiazgi i po prostu dobrze żyć :)
  wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 9. Oby ten rok przyniósł Ci same piękne chwile. I wiesz jeszcze czego Ci życzę - tego samego co i sobie... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego najlepszego rówieśniczko i powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego dobrego i spełnienia marzeń.
  Oby ten rok, jak i kolejne były dla Ciebie wspaniałe. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Również życzę ci wszystkiego najlepszego mimo tego, że trochę z mojej strony dzieje się to późno. Przede wszystkim żebyś była zdrowa tego ci życzę i tego co najważniejsze, żebyś cieszyła siękażdym dniem bo nigdy nic nie wiadomo co będzie jutro. Ludzie życzmy sobie dobrze to i świat będzie taki lepszy i jakoś te szare dni będzimy mogli przeżyć znośniej.

  OdpowiedzUsuń
 13. Widze że blog ciekawy ale chyba na nim nie zarabiasz. A możesz zarobić całkiem nieźle promując produkty związane ze zdrowiem , szkoda żeby ruch na twojej stronie się marnował, jak możesz dorobić sobie niezłą pensję, wpisz sobie w google - spieniężanie stron o zdrowiu i urodzie

  OdpowiedzUsuń
 14. Mini torcik <3 Tyle zła i tyle dobra w jednym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń