środa, 19 listopada 2014

Oswajamy jesień i pobudzamy kreatywne myślenie! - # Decoupage

Zawsze marzyłam, by zrobić jakąś dekorację do mieszkania. Rok temu była to próba zrobienia wstążkowych bombek na choinkę - ale po jednej mój zapał opadł. Podejście zakończyło się pokaleczonymi palcami, ale bombka choć krzywa i średnio udana zajmowała centralnie miejsce na choince. Brakowało mi cierpliwości i odpowiedniego nastawienia. Z reguły chcę robić wszystko jednocześnie szybko i dobrze, ale przez ten rok czasu nauczyłam się spokoju - tego w głowie przede wszystkim. Odkryłam, że skupienie się na wykonywanej czynności - zwłaszcza artystycznej - pozwala mi się zdystansować zarówno do siebie jak i ludzi. A jak się człowiek przyłoży to może robić cuda ;)

Postanowiłam zacząć od decoupage - czyli skok trochę na głęboką wodę, ale jak mówią jak spadać to z wysokiego konia - czy jakoś tak. Miałam w domu małe, drewniane lusterko, które nijak pasowało do mojego pokoju, w którym dominuje biel, pastelowy róż, fiolet i szarość. Stwierdziłam, że pomaluję je farbą na biały kolor i zawieszę. Ale znalazłam w szafce fajny, różany motyw serwetkowy. Popytałam, postękałam koleżance do ucha i metodą prób i błędów się nauczyłam.

Lusterko przed. Smutne, surowe, zimne. Całkowicie nie mój klimat.A po metamorfozie.... tadam!Klej który warstwami nakładałam okazał się  błyszczący, a nie matowy, więc nie jest to dokładnie taki efekt jaki chciałam uzyskać. Ale wygląda całkiem fajnie. W głowie mam kolejne pomysły, które mam nadzieję zrealizować w  deszczowo-śniegowe wieczory. Fantastyczny czasopochłaniacz, przy którym można się doskonale zrelaksować i wyciszyć. Podobno ryby to takie wrażliwe istoty twórcze, może faktycznie coś w tym jest? :)


10 komentarzy:

 1. Musisz mieć ogromny talent, ze takie cudo wyszło Ci! Sam chciałbym umieć zrobić coś takiego muszę spróbować, idealny pomysł byłby to na prezent mikołajkowy dla mojej dziewczyny

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne :) efekt naprawdę piękny:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kuczi ja tez chce takie:-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś byłam raz na zajęciach decoupage, fajna sprawa, ale wymaga cierpliwości i dokładności.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo widzę, że masz na półce moje ulubione perfumy <3

  OdpowiedzUsuń