niedziela, 26 lutego 2012

Platforma wibracyjna.

Na siłowni zauważyłam, że znajduje się platforma wibrująca. Słyszałam wiele głupstw na jej temat - np. że 15 minutowy trening pozwala na spalenie 700 kalorii :) Błagam, nie wierzcie w takie brednie :)

Czym jest platforma wibracyjna ?
Jest to nic innego jak trening wibracyjny całego ciała. Dzięki platformie wibracyjnej u osoby ćwiczącej dochodzi do kilkudziesięciu skurczów mięśni w przeciągu minuty we wszystkich partiach mięśniowych. Zaangażowane jest niemal 100 % włókien mięśniowych, co wpływa na zwiększenie ich wydolności. Platforma dzięki temu skutecznie modeluje sylwetkę, wzmacnia, ujędrnia i upiększa ciało bez wkładania w to wysiłku fizycznego. Jednak według mnie maszyna nie może zastąpić nam wysiłku i nie zdziała za nas cudów. Może być w jakimś stopniu pomocna, ale nie odwali całej roboty. Nie ma tak dobrze :)

Zalety platformy wibracyjnej :
- spalanie tkanki tłuszczowej
- redukcja cellulitu
- wyszczuplenie, wysmuklenie ciała
- uelastycznienie skóry
- wzrost poziomu endorfin
- poprawa równowagi i koordynacji ruchowej
- regulacja poziomu metabolizmu

Na różnych stronach internetowych piszą, że 10 minut na platformie może zastąpić 1.5 tygodnia umiarkowanych ćwiczeń na siłowni i lepsze efekty są bez wcześniejszego wysiłku. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć, aczkolwiek co drugi dzień, na 10 minut mam zamiar trenować na platformie, szczególnie pośladki :)

Jutro kolejny dzień zmagań siłowych i dietetycznych :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz